Погба го игнорирал Оле во соблекувалната, но им се извинил на соиграчите за црвениот картон

Погба го игнорирал Оле во соблекувалната, но им се извинил на соиграчите за црвениот картон

Пол Погба не е во добар однос со Оле Гунар Солшер, го игнорира тренерот, но им се извинил на соиграчите за глупоста која ја направи на мечот со Ливерпул.

Погба одлично ја почна сезоната, но потоа го загуби стартниот статус, па неколку натпревари почна од клупата. Така беше и на големото дерби против Ливерпул.

Погба во игра влезе во второто полувреме и за кратко време заработи директен црвен картон поради опасен старт врз Кеита.

Според „Дејли Мејл“, Погба не зборувал со Солшер по мечот во соблекувалната, го игнорирал Норвежанецот, наводно му е лут затоа што го става на клупата. Но, Французинот им се извинил на соиграчите за црвениот картон.

Оле Гунар Солшер полека ја губи соблекувалната, се повеќе фудбалери на Јунајтед немаат доверба во него и сакаат тренерска смена. Еден од нив е Погба.

Погба важи за проблематичен фудбалер, имаше проблеми со Жозе Мурињо, има и сега со Солшер.

Договорот на Погба со Погба го игнорирал Оле во соблекувалната, но им се извинил на соиграчите за црвениот картон истекува по завршувањето на оваа сезона, се уште е нејасно дали ќе потпише нов договор или ќе замине.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе