Според „Гардијан“

Погба би можел да остане во Манчестер, но во синиот дел од градот

Престижниот англиски медиум „Гардијан“, тврди дека Манчестер Сити сака да го ангажира Пол Погба како слободен фудбалер, а и фудбалерот е заинтересиран за преселба во другиот дел на градот.

Пол Погба би можел да го следи примерот на Карлос Тевез и од Манчестер јунајтед да се пресели во нивниот голем ривал Манчестер Сити.

„Гардијан“ пишува дека Погба сака да работи со Пеп Гвардиола и сака да се пресели во амбициозен тим кој е кандидат за сите трофеи во сезоната.

Според англискиот медиум, Манчестер Сити е подготвен да му понуди на Погба четиригодишен договор со опција за продолжување на уште една сезона.

Погба нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, но досега се мислеше дека тој ќе замине од Англија, како најреална опција беше посочуван ПСЖ, а понекогаш се поврзуваше и со Реал Мадрид во минатото.

Манчестер Сити ќе остане без Фернандињо ова лето, па Пеп сака со Погба да го засили тој дел од теренот.

Дали ќе се случи овој трансфер кој во очите на фановите на Манчестер јунајтед ќе значи предавство од страната на Погба, останува да видиме.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе