Соиграчите добро му се изнасмеаја

Подобро се снаоѓа пред противничкиот гол, на Обамејанг му падна трофејот (ВИДЕО)

Пјер Емерик Обамејанг со два гола го предводеше Арсенал до триумф од 2-1 над Челси во финалето од ФА Купот, но напаѓачот не се покажа најдобро кога требаше да биде подигнат трофејот.

Арсенал по 14-ти пат триумфираше во најстарото фудбалско натпреварување, вечерва на Вембли, „топчиите“ беа поуспешни од градскиот ривал Челси.

Пјер Емерик Обамејанг одново беше играч за одлука, и со два гола се погржи Арсенал сезоната да ја заврши со трофеј и обезбеден настап во Лига Европа. Напаѓачот претходно го реши и полуфиналето, кога исто така два пати стрелаше против Манчестер Сити.

Габонецот како капитен го подигна трофејот, но очигледно во вакви ситуации не е спретен како што е спретен пред противничкиот гол, па трофејот му падна од раце а соиграчите добро му се изнасмеаја.

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе