Спортинг Лисабон

Подготовките за Ристовски во Спортинг не стартуваа добро, Македонецот се повреди

Македонскиот бек, Стефан Ристовски предвреме го зарши тренинг со Спортинг Лисабон поради повреда на зглобот.

Португалските медиуми јавуваат дека Стефан Ристовски утринскиот тренинг го завршил превреме.
 
Македонскиот фудбалер се пожалил на болки во зглобот на левата нога, веројатно се работи за превиткување.
 
Тој во текот на денот ќе биде подложен на медицински тестови по што ќе се знае тежината на повредата. 
 
Првичните прогнози се дека не се работи за нешто сериозно, но можеби ќе треба да мирува неколку дена.
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе