Челси го брани големиот трофеј

Почнува новата сезона од Лигата на шампионите

Денеска и утре се играат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите, Челси го брани големиот трофеј.

Чекањето заврши, почнува уште една сезона во Лигата на шампионите, 32 екипи поделени во осум групи ја почнуваат битката за трофејот со големи уши.

Денеска дербито е во Барселона, Каталонците на Камп Ноу го пречекуваат Баерн Минхен од кој немаат убави спомени.

Бранителот на трофејот, Челси го пречекува Зенит, а Манчестер јунајтед со Кристијано Роналдо му гостува на Јанг Бојс.

Утре на програмата се два дерби меча, во Милано Интер игра со Реал Мадрид, а на Енфилд ќе се сретнат Ливерпул и Милан.

Наш претставник во Лигата на шампионите е Бобан Николов кој го носи дресот на Шериф Тираспол и изминатиот викенд го имаше своето деби за молдавскиот клуб.

Распоред за 1. коло во ЛШ:

Вторник 14.9.2021

18:45 Севиља - Салцбург

18:45 Јанг Бојс - Манчестер јунајтед

21:00 Барселона - Баерн Минхен

21:00 Челси - Зенит

21:00 Динамо Киев - Бенфика

21:00 Лил - Волсбург

21:00 Малме - Јувентус

21:00 Виљареал - Аталанта

Среда 15.9.2021

18:45 Бешикташ - Борусија Дортмунд

18:45 Шериф Тираспол - Шахтар

21:00 Атлетико Мадрид - Порто

21:00 Клуб Бриж - ПСЖ

21:00 Интер - Реал Мадрид

21:00 Ливерпул - Милан

21:00 Манчестер Сити - Лајпциг

21:00 Спортинг Лисабон - Ајакс

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе