Манчестер Сити соопшти

Почина мајката на Пеп Гвардиола од коронавирус

Манчестер Сити соопшти дека мајката на Пеп Гвардиола починала од коронавирус. 

Клубот на твитер излезе со тажно соопштение во кое информира дека Пеп Гвардиола ја загубил својата мајка поради коронавирусот.
 
„Манчестер Сити фамилијата со голема тага информира дека денес почина мајката на Пеп, Долорс СалаКариовоМанреса, Барселона од коронавирус. Таа имаше 82 години. Сите поврзани со клубот испраќаат сочувство во овој страшен момент за Пеп, неговата фамилија и неговите пријатели“, се вели во соопштението на Манчестер Сити.
 
Пеп Гвардиола минатиот месец донираше еден милион евра во Шпанија за борбата против коронавирусот.
 
По бројот на случаи на коронавирус Шпанија е втората најзагрозена земја во светот, прва е САД.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе