Серија А

Победничко враќање на Несторовски во Серија А, Удинезе го совлада Милан (ВИДЕО)

Илија Несторовски победнички дебитираше во тимот на Удинезе, македонскиот фудбалер се радуваше на триумф од 1-0 против Милан.

Натпреварот меѓу Удинезе и Милан долго време беше 0-0. Несторовски влезе од клупата во 71. минута, а во следната Бекао со глава постигна гол за водство од 1-0 кое значеше и победа за домаќините.
 
Ова за Несторовски беше официјално деби во дресот на Удинезе и негово враќање во Серија А.
 

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе