Лига на шампиони

Победничкиот гол на Радовиќ е најдобар на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Мирко Радовиќ од Еурофарм Работник го постигна најдобриот гол на колото во Лигата на шампионите. 

Еурофарм Работник со гол на Радовиќ во последните секунди го победи Савехоф со 32:31.
 
Токму голот на Мирко Радовиќ е прогласен за најдобар во ова коло од Лигата на шампионите.
 
Топ пет листата со најдобри погодоци можете да ја погледнете на овој ЛИНК.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе