Лига на шампиони

Победничкиот гол на Радовиќ е најдобар на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Мирко Радовиќ од Еурофарм Работник го постигна најдобриот гол на колото во Лигата на шампионите. 

Еурофарм Работник со гол на Радовиќ во последните секунди го победи Савехоф со 32:31.
 
Токму голот на Мирко Радовиќ е прогласен за најдобар во ова коло од Лигата на шампионите.
 
Топ пет листата со најдобри погодоци можете да ја погледнете на овој ЛИНК.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе