Премиерлига

Победа на Астон Вила и инцидент на Гудисон, еден навивачи е приведен (ВИДЕО)

Астон Вила со три бода си замина од гостувањето кај Евертон, Еми Буендија донесе минимална победа за гостите, еден навивач на „карамелите" е приведен откако Кеш и Дињ беа погодени со предмети при прославата на голот.

Продолжува црната серија на Евертон и без Рафа Бенитез на кормилото, попладнево, Астон Вила славеше со 0-1.

Клучниот момент на мечот се случи длабоко во судиското надополнување на првиот дел, Еми Буендија погоди со глава за водство на гостите. Погодокот предизвика фрустрации кај домашните навивачи, кон теренот полетаа предмети и во глава беа погодени Кеш и Дињ.

Полицијата веднаш приведе еден навивач а се трага по сите оние кои ги предизвикаа инцидентот.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе