Сензационална размена во најава

По само една година Бонучи се враќа во Јувентус, Игуаин ќе игра за Милан!?

Милан и Јувентус се во преговори за неочекувана размена, Леонардо Бонучи по само една сезона може да се врати во Торино, а во спротивен правец да отиде Гонзало Игуаин.

Леонардо Бонучи кој минатата сезона ја доби и капитенската лента, сака да си замине од Милан, тоа го потврди и Џенаро Гатузо.
 
„Зборував со Бонучи и треба да бидам искрен и да речам работите се такви какви што се. Тој имаше состанок со мене, но јас не сум клубот, треба да зборува со директорите. Би сакал тој да остане тука бидејќи е многу важен за нас. Но тој треба да одлучи“, изјави Гатузо.
 
„Газета дело Спорт“ пишува дека Леонардо Бонучи би можел да се врати во Јувентус кој е во потрага по дефанзивец со кој ќе го надополни потенцијалното заминување на Даниеле Ругани во Челси.
 
Милан нема да има против да го пушти Бонучи да се врати во Јувентус само ако за возврат го добие Игуаин со поднослива доплата.
 
Ваквата размена иако на прв поглед е изненадувачка, може да биде реална.
 

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе