Шпанската фудбалска федерација потврди

По пет месеци Луис Енрике повторно е селектор на Шпанија

Луис Енрике е реименуван за селектор на Шпанија, пет месеци откако си поднесе оставка поради лични причини. 

Енрике во јуни се повлече од селекторската позиција во Шпанија поради сериозната болест на неговата ќерка која во август почина од рак на коска.
 
Тогаш на негово место беше поставен Роберт Морено кој успешно го замени и ја пласираше Шпанија на Европското првенство.
 
По синоќешниот дуел меѓу Шпанија и Романија шпанските медиуми објавија за новата селекторска смена, а сега таа и официјално е потврдена.
 
Од Шпанската фудбалска федерација информираа дека Луис Енрике се враќа на селекторската позиција.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе