Шкупи

По отказот од Шкендија, Османи брзо најде нов ангажман, тој е новиот тренер на Шкупи

Ќатип Османи потпиша двегодишен договор со Шкупи, искусниот и трофеен стратег брзо најде нов ангажман по отказот кој го доби од Шкендија. 

Шкупи денеска и официјално го промовираше Ќатип Османи во нов тренер.
 
„Шкупи со задоволство може да соопшти дека се договори со добро познатиот тренер Ќатип Османи. Еден од најтрофејните тренери во земјава го превзема кормилото на нашиот тим и веќе стави потпис на договор според кој треба да остане тука до 2021“, стои во соопштението на Шкупи.
 
Османи е среќен што ќе биде нов предводник на Шкупи.
 
„Се чувствувам привилигирано што ќе бидам во клуб кој има историја. Лично се сеќавам на тие сезони околу 2000 година кога овој тим доминираше во домашниот фудбал и мојата желба е да направам Шкупи повторно да доминира“, изјави Османи.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе