Падна првата жртва во најсилното првенство на Англија

По месец дена врачен првиот отказ во Премиерлигата, Ватфорд го „шутна“ Хави Гарсија

Ватфорд е првиот тим од Премиерлигата кој го промени тренерот оваа сезона, по само месец дена го „шутна" Хави Гарсија и на кормилото го врати Кике Санчез Флорес.

Падна првата тренеска жртва во Премиерлигата, четири кола беа доволни за раководството на Ватфорд да повлече потег и да му врачи отказ на Хави Гарсија.

Популарните „стршлени“ освоија само еден бод од можни 12, па медиумите изминативе денови навестуваа ваков расплет на настаните.

Ватфорд во исто време соопшти и кој ќе биде нов тренер, на „Викариџ роуд“ се враќа Кике Санчез Флорес.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе