Лига на шампиони

По два гола на Мбапе и Меси за победа на ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ со убедливи 4-1 го победија Клуб Бриж, по два гола постигнаа Мбапе и ПСЖ, Манчестер Сити со 2-1 загуби на гостувањето кај Манчестер Сити. 

Оваа група беше решена уште во минатото коло, Манчестер Сити го освои првото место, ПСЖ второто, па денешните натпревари беа формалност.
 
ПСЖ имаше фуриозен старт на натпреварот, по само седум минути игра водеше со 2-0. Мбапе ги постигна и двата гола.
 
Во 38. минута Меси постигна убав гол за предност на ПСЖ и од 3-0.
 
Клуб Бриж искористи една грешка на средината на теренот на ПСЖ и преку Ритс во 68. минута намали на 3-1. А конечните 4-1 ги постави Меси од пенал осум минути подоцна.

Лајпциг со 2-1 го победи Манчестер Сити. Собослаи и Андре Силва донесоа предност од 2-0, Махрез го постигна единствениот гол за англискиот тим.
 
На седум минути пред крајот Кајл Вокер направи глупост, удри противнички играч без потреба и заработи црвен картон поради кој ќе го пропушти барем првиот осминафинален меч.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе