Премиерлига

По четири порази по ред, Ливерпул конечно се израдува на победа (ВИДЕО)

По четири порази едноподруго, Ливерпул конечно дојде до триумф откако со 2-0 славеше на гостувањето кај Шефилд јунајтед. 

По подолго време шампионот почувствува како е да се победува во Премиерлигата, тимот на Клоп конечно освои три бода.
 
Отпорот на Шефилд јунајтед беше скршен во 48. минута кога Џонс постигна гол за водство од 1-0, а во 64. минута Фирмино биеше, топкакта го удри Брајан и влезе во мрежата за 2-0 што беше и конечниот резултат.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе