Премиерлига

По четири порази по ред, Ливерпул конечно се израдува на победа (ВИДЕО)

По четири порази едноподруго, Ливерпул конечно дојде до триумф откако со 2-0 славеше на гостувањето кај Шефилд јунајтед. 

По подолго време шампионот почувствува како е да се победува во Премиерлигата, тимот на Клоп конечно освои три бода.
 
Отпорот на Шефилд јунајтед беше скршен во 48. минута кога Џонс постигна гол за водство од 1-0, а во 64. минута Фирмино биеше, топкакта го удри Брајан и влезе во мрежата за 2-0 што беше и конечниот резултат.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе