Уште еден извор близок до Реал најави останување на Хрватот

По АС се огласи и Марка: Модриќ добива нов договор и плата како капитенот Рамос

Уште еден извор близок до Реал Мадрид објави дека Лука Модриќ останува, Марка пренесе дека Хрватот ќе добие нов договор и плата од 10 милиони евра по сезона колку што заработува и капитенот Серхио Рамос.

Лука Модриќ нема да замине од Сантијаго Бернабеу според тврдењата на шпанските медиуми.

Откако АС најави дека Хрватот останува, вечерва се огласи и вториот мадридски весник близок до „Кралевите“.

Марка пренесе дека фудбалерот од средниот ред ќе стави потпис на нов договор со Реал Мадрид и ќе заработува исто колку и капитенот Серхио Рамос, односно ќе има плата од 10 милиони евра по сезона, исто колку што му нуди и Интер.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе