Ла Лига

По 17 години Барса и Реал одиграа 0-0, Зидан постави нов рекорд (ВИДЕО)

Барселона и Реал Мадрид ги поделија бодовите откако за прв пат по 2002 одиграа натпревар без голови во Ла Лига, Зинедин Зидан постави рекорд откако пет гостувања по ред на Камп Ноу не знае за пораз.

Фудбалските љубители вечерва останаа разочарани, Барселона и Реал Мадрид понудија премалку, шансите за погодок беа ретки, имаше многу тактичко надмудрување па по 17 години, лутите ривали одиграа меч во првенството без голови.

„Кралевите“ беа поконкретни, неколку пати сериозно се заканија, Пике расчистуваше од гол линијата, Тер Штеген бранеше а во вториот дел кога Германецот беше совладан, на помош дојде ВАР и погодокот на Бејл беше поништен поради офсајд. Меси ја имаше најдобрата шанса за домаќините, но Рамос се испречи и блокираше во последен момент.

Зинедин Зидан постави рекорд, Французинот на пет гостувања по ред на Камп Ноу не знае за пораз.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе