Новиот фудбалер на Барселона

Пјаниќ во 2009: Реал Мадрид е мојот омилен клуб и така ќе биде секогаш

Новото засилување на Барселона, Миралем Пјаниќ во 2009 година изјави дека Реал Мадрид засекогаш ќе биде неговиот омилен клуб. 

Миралем Пјаниќ од следната сезона ќе го носи дресот на Барселона откако синоќа беше комплетирана размената со Јувентус, Артур оди во спротивен правец.
 
Откако работата со трансферот се заврши, некои се потсетија на една изјава на Пјаниќ дадена во 2009 година која нема да им се допадне на фановите на Барселона.
 
Тој тогаш рече: „Фан на Реал Мадрид сум од ерата на Зидан и Роналдо (Бразилецот). Тоа е мојот омилен клуб и секогаш ќе биде така“.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе