Серија А

Пјаниќ и Роналдо му донесоа три нови бода на Јуве (ВИДЕО)

Јувентус запиша уште една победа во Серија А откако ја оправда фаворитската улога против СПАЛ и триумфираше со 2-0. 

Јувентус влезе како сериозен фаворит против СПАЛ и не дозволи изненадување, си ја заврши работата и ги впиша планираните бодови на контото.
 
Гостите пружаа отпор до пред крајот на првото полувреме кога Пјаниќ со прекрасен гол од далечина донесе водство за Јувентус од 1-0.
 
Во 78. минута Кристијано Роналдо погоди со глава по центаршут од Дибала за конечна победа на Јувентус од 2-0.
 
Со овие три бода Јувентус се искачи на врвот на табелата, но Интер допрва ќе го игра својот меч против Сампдорија.
 

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе