Новинарот кој му го правеше големото интервју на Португалецот

Пирс Морган негира дека Роналдо се договорил со Ал Наср (ВИДЕО)

Новинарот и пријател на Кристијано Роналдо, Пирс Морган кој е во честа комуникација со Португалецот, вели дека не се точни информациите на „Марка“ дека тој потпишал за Ал Наср од Саудиска Арабија. 

Пирс Морган е човекот кој му го правеше мега интервјуто на Кристијано Роналдо, па веројатно тој е најинформиран кога станува збор за иднината на португалскиот фудбалер.
 
Тој ја ретвитна информацијата која вели дека Роналдо ќе игра за Ал Наср од јануари и напиша дека тоа не е точно.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе