Ќе почне од вториот тим на Јуве

Пирло станува тренер на ист начин како Гвардиола и Зидан

Легендарниот Андреа Пирло се враќа во Јувентус, ќе биде нов тренер на вториот тим на Јувентус, на фудбалерите до 23 години. 

Андреа Пирло ќе го има првото тренерско искуство, ќе го предводи вториот тим на Јувентус во кој има сериозен квалитет.
 
Јувентус до 23 години го освои Италијанскиот Куп Серија Ц и ќе игра во плејофот за влез во Серија Б.
 
Пирло тренерската кариера ќе ја почне на ист начин како Пеп Гвардиола или Зинедин Зидан кои тргнаа од вторите тимови на Барселона односно Реал Мадрид.
 
Гвардиола беше во Барселона Б пред да го преземе коримилото на првиот тим, а Зидан беше тренер на Реал Кастиља, вториот тим на Реал Мадрид.
 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе