Според италијанските медиуми

Андреа Пирло ќе биде нов тренер на Јувентус!?

Италијанските медиуми тврдат дека Андреа Пирло ќе биде назначен за нов тренер на првиот тим на Јувентус откако Маурицио Сари денеска доби отказ.

„Скај Спорт Италија“ тврди а споделуваат „Кориере ди Торино“ и „Кориере дела Сера“ дека раководството на Јувентус донело одлука за нов тренер, довербата за наследник на Сари ќе му ја даде на Андреа Пирло.

Назначувањето на Пирло е коцкање за раководството на Јувентус бидејќи легендарниот фудбалер нема тренерско искуство.

Тој само пред една недела беше назначен за тренер на тимот на Јувентус до 23 години кој игра во Серија Ц.

Сепак раководните луѓе на клубот добро го познаваат Пирло и веројатно сметаат дека пред него е голема тренерска иднина која треба да почне токму од Јувентус.

Италијанските медиуми очекуваат вечерва или во текот на утрешниот ден Пирло и официјално да биде промовиран за нов тренер на Јувентус.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе