Вечерта по добиениот негативен ковид-19 тест

Пиоли: Синоќа ми беше тешко да заспијам, возбуден сум што се враќам на работа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли вели дека кога му кажале дека е негативен на ковид-19, од возбуда дека ќе се врати на тренинзите на тимот не можел да заспие. 

Две и пол недели Стефано Пиоли беше во изолација поради тоа што беше позитивен на ковид-19, коронавирусот е зад него и тој се враќа на работа, веќе утре ќе го води Милан на мечот против Селтик во Лига Европа.
 
„Многу ми недостасуваше секојдневната работа. Тоа бе долги 18 денови“, вели Пиоли.
 
„Минатата ноќ, кога ми кажаа дека сум негативен, ми беше тешко да заспијам, бидејќи со нетрпение чекав да се вратам“.
 
„Сакам да му се заблагодарам на клубот бидејќи тие брзо ги обезбедија сите технологии за да можам да работам од дома. Им благодарам на сите фанови кои ми даваа поддршка, и големо благодарам до тимот бидејќи играчите ме прават горд. Исто така благодарен сум и на тие што ме заменија“.
 
„Имав среќа бидејќи имав некои симптоми, но лесно го поминав ковид“.
 
„Но ова не значи дека треба да го спуштиме гардот во борбата против оваа болест, мора да продолжиме да носиме маски и да празиме на раздалеченост, само така може да го смалиме бројот на позитивни случаи“.
 
„Гледајќи ги напреварите од дома, повеќе ги разбирам тие што гледаат ТВ и лесно критикуваат. Некои грешки потешко е да се прифатат кога ги гледате на ТВ. Кога сум на теренот сум попозитивен и проактивен, а дома повеќе нервозен“.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе