Милан соопшти

Пиоли го победи коронавирусот, се враќа на клупата на Милан

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е негативен на ковид-19 на последното тестирање, стратегот се враќа на работа. 

Лидерот во Серија А, Милан повторно ќе биде предводен од својот тренер Стефано Пиоли кој беше позитивен на ковид-19.
 
„Милан информира дека Стефано Пиоли и неговиот прв помошник Џакомо Мурели се негативни на вчерашното тестирање“, се вели во соопштението на клубот.
 
„Пиоли и Мурели ќе го водат денешниот тренинг и ќе бидат на клупата на утрешниот натпревар од Лига Европа меѓу Милан и Селтик“.
 
Додека Пиоли и Мурели беа во изолација, Даниеле Бонера беше на клупата на Милан.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе