Чехот се враќа на Стемфорд Бриџ

Петр Чех добива директорска функција во Челси

Легендарниот голман, Петр Чех наскоро ќе биде назначен за технички директор во Челси, тврди „Скај Спортс“.

37-годишниот Петр Чех денеска бил на Стемфорд Бриџ каде наскоро ќе биде назначен за нов технички директор.
 
По четири години поминати во Арсенал, Чех стави крај на играчката кариера и се врати во Челси со кој за 11 години освои 13 големи трофеј вклучувајќи четири од Премиерлигата и една во Лигата на шампионите.
 
Тој на Стемфорд Бриџ ќе го замени Мишел Еменало кој ја напушти улогата на технички директор во Челси во ноември 2017 година и се пресели во Монако.
 
Една од првите задачи на Чех ќе биде да го советува клубот за назначување на наследникот на Маурицио Сари. Големи се шансите и Чех да се сложи за назначување на Френк Лампард.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе