Се враќа во Бундеслигата

Перишиќ е пред трансфер во Баерн, Хрватот ги мина лекарските прегледи

Иван Перишиќ е пред трансфер во редовите на Баерн, Хрватот веќе ги мина редовните лекарски прегледи и сега се чека само да пристигне официјалното соопштение.

По повредата на Лерој Сане, кој ќе паузира помеѓу шест и седум месеци, Баерн мораше да ги промени трансфер целите. Фокусот на брзина беше насочен кон Иван Перишиќ и за кратко време падна договор со Интер бидејќи играчот не се вклопува во замислите на Антонио Конте.

Се верува дека двата клуба си подале рака за позајмица вредна 5 милиони евра, а шампионот на Германија ќе има и опција во целост да го купи играчот за додатни 20 милиони евра.

Иван Перишиќ денеска ги помина редовните лекарски прегледи и сега се чека само официјалното соопштение за неговата преселба во Минхен.

„Да, сега само што ги завршив лекарските прегледи. Ќе го дадам максимумот“ – беше кратката изјава на Хрватот за Билд.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе