Лига на шампиони

Перфектен старт на Евертон во Премиерлигата, три меча, три победи (ВИДЕО)

Евертон ја забележа и третата последователна победа на почетокот од новата сезона, овој пат тимот на Анчелоти славеше на гостувањето кај Кристал Палас со 2-1. 

Резултатот беше отворен уште во десетата минута кога Калверт Луин погоди за водство на Евертон од 1-0.
 
Кристал Палас брзо се врати во игра, во 36. минута Кујате изедначи на 1-1, но на пет минути до крајот на првиот дел Ришарлисон постигна гол за победа на Евертон од 2-1.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе