Вели дека е среќен во Рома, но...

Перез: Не разбрав зошто Барселона ме продаде

Крилниот фудбалер на Рома, Карлес Перез вели дека не разбира зошто Барселона го продала, но вели дека е среќен на Олимпико. 

Перез беше член на школата на Барселона од која дојде до првиот тим, одигра неколку меча и беше продаден на Рома иако тој сакаше да остане на Камп Ноу.
 
„Не разбирам зошто заминав. Можеби на клубот му требаа пари, но не ја знам причината. Не заслужив да заминам“, вели Перез.
 
„Кога бев во академијата, имав понуди да заминам од Барселона, но сите ги одбивав бидејќи сакав да играм за првиот тим“.
 
„Како и да е, тоа сега е минато, среќен сум во Рома“.
 

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе