Реал Мадрид

Перез не му ги исполнува желбите на Зидан, Мане е пример

Флорентино Перез не сакал да му ја исполни желбата на Зинедин Зидан да го донесе Садио Мане во Реал Мадрид.

Садио Мане имаше одлична сезона во Ливерпул, со игрите го привлече вниманието речиси на сите.
 
На почетокот од летото Зинедин Зидан зборувал со Мане за потенцијален трансфер од Ливерпул во Реал Мадрид.
 
Во телефонската конверзација Зидан го убедил Мане да се пресели во Реал Мадрид, но тоа не се случило поради перез.
 
Флорентино Перез не бил уверен дека им треба уште едно крило откако ова лето ги донесоа Родриго и Азар.
 
Но, Ливерпул тешко би се откажал од Мане и Зидан да добиел зелено светло од Перез.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе