Лига на шампиони

Перез: Мбапе? Тој не постои вечерва, ова е забава на Реал Мадрид

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез вели дека Килијан Мбапе е минато и тој не размислува на тоа, се радува само на триумфот на неговиот тим во Лигата на шампионите.

Килијан Мбапе го одби Реал Мадрид и потпиша нов договор со ПСЖ, па Флорентино Перез беше прашан што мисли за тоа.

„Мбапе? Тој не постои вечерва. Ова е забава на Реал Мадрид. Мбапе е во минатото. Ништо не се случи, Реал Мадрид имаше перфектна сезона“, вели Перез.

„Мбапе во Реал Мадрид беше возможно, но тој направи избор, тоа е негова лична одлука“.

„Реал Мадрид ќе биде Реал Мадрид, Мбапе ќе биде Мбапе и ПСЖ ќе биде ПСЖ, ништо не се менува поради тој договор“.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе