Пепе тргна да се тепа со соиграч, мораа да ги разделуваат (ВИДЕО)

Дефанзивецот на Порто го покажа темпераментот кој беше типичен за него додека играше во Реал Мадрид, но овој пат тој беше насочен кон соиграч.

Порто со 1-0 победи на гостински терен кај Фаренсе во меч од португалското првенство, но она што го привлече вниманието се случи по последниот свиреж на судијата.

Откако мечот заврши Пепе му се пушти на својот соиграч Мамаду Лум и малку фалеше дуелот да прерасне во сериозна тепачка, но соиграчите реагираа и ги разделија двајцата.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе