Напаѓачот испрати порака до Арсенал

Пепе се огласи по инцидентот со Алиоски и црвениот картон

Николас Пепе се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот инцидент по кој со глава го удри Езгјан Алиоски и доби црвен картон, фудбалерот од БСК испрати извинување до фановите, согирачите, тренерот и сите во Арсенал.

Николас Пепе предвреме го заврши дуелот помеѓу Лидс и Арсенал, напаѓачот со глава го удри нашиот Езгјан Алиоски. Судијата Ентони Тејлор во прв момент не го забележа инцидентот, но со помош на ВАР му покажа црвен картон на гостинскиот играч.

Фудбалерот од БСК попладнево се огласи на социјалните мрежи, вели дека жали за потегот и испрати извинување до фановите, соиграчите, тренерот и сите во Арсенал.

„Синоќа го оставив тимот на цедило, нема оправдување за моето однесување. Длабоко жалам и сакам да им се извинам на фановите, соиграчите, тренерот и сите во клубот“ – гласеше пораката на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nicolas Pepe (@nicolas.pepe19)

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе