Од следната сезона

Пелегрини му се врати на фудбалот, ќе биде нов тренер на Бетис

Славниот Мануел Пелегрини од следната сезона ќе биде нов тренер на Бетис откако стави потпис на тригодишен договор со клубот. 

„Бетис потпиша со чилеанскиот тренер Мануел Пелегрини кој ќе го води тимот од идната сезона. Договорот е со трајност до 30 јуни 2023“, стои во соопштението на Бетис.
 
Мануел Пелегрини во својата тренерска кариера водел повеќе клубови, а меѓу најпознатите од нив се Ривер Плата, Виљареал, Реал Мадрид, Манчестер Сити и Вест Хем.
 

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе