Куп на Италија

Пелегрини ја однесе Рома во четвртфинале, познати се сите двојки (ВИДЕО)

Со два гола на Пелегрини, Рома со 2-0 славеше на гостувањето кај Парма, тоа беше и последниот осминафинален дуел од Купот на Италија. 

Резултатот беше отворен по четири минути игра во второто полувреме кога Пелегрини постигна убав гол за водство на Рома од 1-0.
 
На 15 минути до крајот Пелегрини реализираше и пенал за конечни 2-0.
 
Рома во четвртфиналето ќе игра со Јувентус.
 
 
Куп на Италија четвртфинале:
 
Наполи - Лацио
Фиорентина - Интер
Милан - Торино
Рома - Јувентус

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе