Бразилската легенда меѓу првите изрази сочувство

Пеле: Еден ден заедно со Марадона ќе ја шутираме топката на небото горе

Легендарниот Пеле е тажен поради смртта на неговиот ривал, но и голем пријател, Диего Марадона, тој испрати сочуство до фамилијата. 

Иако важеа за ривали и постојано беше присутна дебатата кој е подобар, Марадона или Пеле, тие имаа меѓусебна почит.
 
Пеле откако слушна за смртта на Марадона меѓу првите изрази сочувство.
 
„Каква тажна вест. Загубив голем пријател а светот загуби легенда. Има уште многу да се кажува, но засега Бог нека им дава сила на членовите на неговата фамилија. Еден ден, се надевам заедно ќе ја шутираме топката на небото горе“, изјави Пеле.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе