Серија А

Педро со прекрасен гол донесе три бода за Рома (ВИДЕО)

Рома со минимални 1-0 победи на гостувањето кај Удинезе, Педро беше херојот на римската волчица, Илија Несторовски влезе во финишот од мечот. 

Мечот меѓу Удинезе и Рома изобилуваше со шанси и на двете страни, но беше решен со само еден погодок.
 
По десет минути игра Педро со шут од далечина постигна убав погодок кој значеше победа на Рома од 1-0.
 
Илија Несторовски во игра влезе дури во 86. минута од натпреварот, за тоа кратко време не успеа да му помогне на својот тим да избегне пораз.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе