ШТО НАПРАВИ ТИ ДЕНЕС?

Патрис Евра делеше храна на бездомници во Марсеј (ВИДЕО)

Фудбалската ѕвезда на Франција, Патрис Евра ја покажа својата хумана страна откако денеска низ улиците на Марсеј им делеше храна на бездомни лица.

Фудбалерот на Марсеј е херојот на денот. Патрис Евра прошета низ улиците на градот и подели храна на бездомници.
 
Ваквите акции на славните личности треба да ја подигнат свеста на луѓето дека вишокот храна кој често им останува можат да го споделат со оние кои немаат и за момент да ги направат среќни.
 
„Уживам во мојот понеделник во Марсеј. Тажната страна на мојата прошетка е дека најдов повеќе од 12 бездомници за помалку од 30 минути. Што направи ти денес? Дали помогна некому? Или само се жалеше и обвинуваше некој друг? Се чувствувам благословено, благодарам Боже! Среќен понеделник“, напиша Евра на својот инстаграм профил.
 

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе