ТРЕНЕРОТ НА АПОЕЛ ЗАДОВОЛЕН ПО ПОБЕДАТА

Пасиенсиа: Вардар одигра добро, но ние бевме подобри

Тренерот на АПОЕЛ, Доминго Пасиенса има пофални зборови за играта на Вардар, но сепак смета дека неговиот тим бил подобар и заслужено оди понатаму.

Голот на Томас Де Винсенти му пресуди на Вардар, погодокот се покажа како клучен за пласман на АПОЕЛ во следната фаза. Тренерот Доминго Пасиенсиа не го криеше задоволството.
 
„Вардар игра одлична одбрана, добро се бранеше. Но вечерва ние бевме подобриот тим. Создадовме повеќе шанси, можевме и порано да го завршиме натпреварот, но и вака е одлично" - изјави гостинскиот тренер по натпреварот.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе