Скандал во Србија

Партизан се закани дека ќе ја напушти српската Суперлига! (ВИДЕО)

Партизан синоќа одигра 0-0 против Мачква во тешки услови за игра поради многу снег, „црно-белите“ велат дека биле принудени да го одиграа мечот и затоа се закануваат со излегување од лигата. 

Наводно Партизан по притисок го одиграл мечот со Мачва иако немало нормални услови за игра.
 
На Партизан му соопштиле дека мора да го одигра натпреварот бидејќи и сите други ќе се одиграат без разлика на снегот. Но на крајот не било така, дел од мечевите беа одложени а Партизан го одигра својот дуел.
 
Од Партизан сметаат дека тоа е неправедно и се закануваат со излегување од Суперлигата во Србија.
 
Во прилог видео од вчерашниот меч во кое навивачите на Партизан со снежни топки маваа по судиите:
 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе