Милан

Парите нема да бидат проблем, но Ибра има и други услови за да остане во Милан

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е подготвен да ги исполни  финансиските барања на Златан Ибрахимовиќ за тој и следната сезона да биде во тимот, но на Швеѓанецот не му се важни само парите. 

Генералниот директор на Милан, Иван Газидис ќе направи исклучок за Ибрахимовиќ од плановите за штедење и ќе му ја даде потребната сума за тој да остане во клубот.
 
Но информациите од Италија велат дека на Ибра не му се важни само парите, дали ќе остане зависи и од спортскиот проект на тимот.
 
Заминувањето на Бобан беше против желбата на Ибрахимовиќ, ако од клубот ги промени и Паоло Малдини и тренерот Стефано Пиоли, Златан и дефинитивно нема да продолжи на Сан Сиро.
 

Самиот Никос Коѕијас не го почитува договорот што го потпиша со Заев и Димитров. Ќе реагира ли македонското МНР на терминологијата во неговата колумна, како што вети дека секогаш ќе реагира кога се крши Договорот од Преспа? Треба. Ама не е за верување.

повеќе

За првпат 16 врвни бизнисмени од земјите на Западен Балкан, врз основа на мерливи критериуми, ќе го следат напредокот на економските реформи во регионот и ќе го известуваат Брисел.

повеќе

Хрватска и Северна Македонија имаат јаки културни и историски врски и традиционално добри односи. Заради тоа, но и заради хрватското искуство со пристапните преговори, Хрватска треба да биде најдобриот пријател и бранител на нејзиниот европски пат, особено откако Северна Македонија е изложена на токсичен национализам и на неправда, нешто за што во Европската унија не смее да има место, пишува во колумна за Аутограф хрватскиот пратеник Бојан Главашевиќ анализирајќи ги бугарските условувања, но и предупредува дека Хрватска засега молчи..

повеќе