Постот конечно е прекинат

ПАОК стана шампион по 34 години, Солун гори (ВИДЕО)

ПАОК го прекина постот и по 34 години стана шампион на Грција, па низ улиците на Солун и на „Тумба“ лудо се слави со употреба на пиротехнички средства.

По 34 години ПАОК стана шампион. Денеска на „црно-белите“ им беше потребен само бод, но тие забележаа убедлива победа од 5-0, па лудилото можеше да почне.

Клубот синоќа исто така прослави 93 години од своето постоење, па Солун и „Тумба“ викендов гореа.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе