Капитенот по 100. пат ќе го облече дресот на Македонија

Пандев со специјални копачки ќе игра на јубилејниот меч против Летонија (ФОТО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе игра со посебни копачки за неговиот јубилеен 100. натпревар во националниот дрес.

Утре Македонија ќе ги почне квалификациите за Европското првенство 2020, противник е Летонија. Овој меч е посебен за Горан Пандев бидејќи тоа ќе биде неговиот 100. во репрезентативниот дрес.
 
Пандев на инстаграм ги објави копачките со кои ќе игра, а тие се специјални за овој меч. На нив го има знамето на Македонија под кое е бројката 100, на левата копачка е името на неговиот син Филипо, а на десната се на керкичките Ана и Софија.
 
 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе