Македонецот херој на Џенова во голема победа

Пандев со гол и асистенција го тресна Јувентус! (ВИДЕО)

Пандев уште еднаш потврди дека Јувентус му е стар пациент, Македонецот ја имаше главната улога во победата на Џенова од 2-0, ова беше првиот пораз на шампионот оваа сезона.

Џенова слави голема победа против Јувентус, а херој е македонскиот капитен Горан Пандев.
 
Пандев во игра влезе во 60. минута и веднаш ја живна играта на Џенова, влегуваше лесно во шанси и ги разигруваше своите соиграчи.
 
Во 72. минута му асистираше на Стураро кој со шут од далечина го совлада Перин за водство на Џенова од 1-0.
 
Десет минути подоцна убав гол на Пандев со кој ги реши сите дилеми околу победникот, Македонецот ги постави конечните 2-0.
 
Ова беше првиот пораз на Јувентус во Серија А оваа сезона, треба да се напомене дека шампионот на овој меч беше без Кристијано Роналдо.
 

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе