Пред почетокот на ЕП, капитенот сака нешто да каже

Пандев: Сакам да се обратам на целата нација... (ФОТО)

Горан Пандев пред самиот почеток на Европското првенство преку својот инстаграм профил се обрати до македонската јавност. 

Капитенот има нешто да каже пред почетокот на Европското првенство на кое настапува Македонија.
 
„Дојде и тој ден кога почнува Европското првенство... денот кој го сонував долго време низ мојата кариера... Македонија да игра на едно големо натпреварување... Можеби ова се последните мои натпревари за македонската репрезентација... Сакам како капитен да ви се обратам на целата нација: Оваа генерација е најсветото нешто на македонскиот фудбал, ова е генерацијата што ја обедини цела Македонија... Горд сум на секој момент и секоја капка пот пролеана во светиот дрес. Сонот го испишавме, одиме да испишеме исторја. Бидете со нас  навивајте за Македонија!“, напиша Горан Пандев на својот инстаграм профил.
 
Горан Пандев и останатите наши момци во недела на „Националната арена“ во Букурешт ќе го имаат своето деби на Европските првенства.
 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе