Квалификации за СП 2022

Пандев: Сакам да играм пред полни трибини со Германија во Скопје

Горан Пандев вели дека би сакал да игра против Германија против полни трибини на Арената „Тодор Проески“ и смета дека имаме добри шанси да го нападнеме второто место. 

Македонија денеска ги дозна противниците за квалификациите за Светското првенство, ќе играме против Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн.
 
Квалификациите почнуваат од март, а завршуваат во ноември, тоа значи дека дел од мечевите ќе се играат пред почетокот на Европското првенство и ќе послужат и како некој вид на подготовка.
 
Горан Пандев можеби ќе се пензионира по крајот на оваа сезона, но сигурно ќе одигра дел од квалификациските мечеви.
 
„Би сакал да играм со Германија во Скопје пред полни трибини. Оваа генерациија пред себе има Европско првенство, но и шанса за добри квалификации и напад на второто место во оваа група“, изјави Пандев за ФФМ.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе