Сака да се прости од фудбалот пред полни трибини

Пандев решил: Ќе игра уште една сезона во Џенова!

Неколку извори од Италија пренесуваат дека Горан Пандев решил да одигра уште една сезона во дресот на Џенова, Македонецот наскоро ќе седне со раководството на клубот да ги договори деталите.

Горан Пандев и во новата сезона ќе го носи дресот на Џенова. Добро упатените новинари на Скај, Џанлука Ди Марцио и Фабрицио Романо, вечерва објавија дека Горан Пандев решил да игра уште една година. 

Минатиот месец, Горан Пандев соопшти дека става крај на репрезентативната кариера, дуелот со Холандија на ЕВРО 2020 беше негов последен во националниот дрес, но нејасно беше дали ќе продолжи да игра на клупско ниво или ќе ги обеси копачките. 

Како што пренесуваат Ди Марцио и Романо, Македонецот сака да се прости од фудбалот и Џенова со навивачи на трибините, па наскоро ќе седне со раководството на клубот да ги договори деталите и се очекува за кратко време двете страни да си подадат рака.

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе

Ако денес направиме една историска книжевна паралела, драмското дело на Стефановски ќе го квалификуваме како антологиски бисер, кого и сегашните и идните генерации ќе го чуваат како неодминлив столб на целокупната македонска драмска литература.

повеќе