Легендарниот фудбалер им се обрати на фановите

Пандев: Погледнувам назад и се уште не ми изгледа реално (ВИДЕО)

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев со посебен пост на социјалните мрежи се збогува со фудбалот. 

Пандев објави компилација на дел од неговите погодоци во кариерата и со емотивен текст објави крај на кариерата.
 
„Погледнувам назад и се уште не ми изгледа реално. Тоа беше неверојатно патување. Толку многу емоции носам во себе и сакам да ги споделам со сите што ме поддржуваа во ова патување... Им благодарам на моето семејство, сопругата Надица, децата Филипо, Ана и Софија кои беа најголемата поддршка. Им благодарам на моите родители и на мојот брат што ми овозможија да го остварам мојот сон. Им благодарам на менаџерската агенција Бранкини, без вас не ќе можев да го направам сето ова. Им благодарам на сите тренери, претседатели, директори за нивната доверба и за се што научив од нив. Им благодарам на сите мои фанови од прв до последен, сакам сите да ве гушнам. Завршува едно прекрасно поглавје. Во мене носам едно големо богатство на емоции и среќен сум што го споделив со вас. Со цело мое срце“, напиша Горан Пандев.
 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе