Пандев одигра 90 минути, Интер не прикажа многу но стигна до трите бода (ВИДЕО)

Интер триумфираше со 0-2 на гостувањето кај Џенова, „нероаѕурите" не прикажаа многу но стигнаа до трите бода.

Интер со цел плен си замина од „Ферарис“, со два гола во второто полувреме, избраниците на Антонио Конте стигнаа до победа и покрај тоа што не прикажаа многу.

Резултатот беше отворен во 64. минута, една добра акција на Берала и Лукаку донесе 100% шанса а напаѓачот прецизно биеше за 0-1.

Петнаесет минути подоцна, по еден корнер, Ранокија го промени правецот на топката а Д’Амброзио со глава ја затресе мрежата на Џенова за 0-2.

Горан Пандев одигра цел натпревар за домаќините, Македонецот доби неколку дуели со противничките дефанзивци, испрати и една одлична топка во фор и отвори шанса за неговиот тим, но Џенова малку беше заинтересирана за напад денеска.

Албанскaта политичка и научна јавност имаат објективен пристап и разбирање дека прашањата што се на масата за разговори со Бугарија не се воопшто лесни за решавање.

Половични регионални форми на соработка и здружување се опасни за Македонија.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности